середа, 1 грудня 2021 р.

Грудневий переворот і січневий саміт.

Озвучена Президентом Зеленським інформація про підготовку невідомими організаторами з Росії державного перевороту зі спробою захоплення влади викликала резонанс в медійному середовищі, але не особливо здивувала політично активну частину суспільства.

Дехто сприйняв це за спробу виправдати власну політику та окремі масові протести вже відомим прийомом – перекладанням вини на Кремль, який «розгойдує човна». І можна було б повірити таким «експертам», якби не один нюанс. Цього разу про наміри Кремля дестабілізувати Україну одноголосно заявили США, Британія та НАТО.

Для порівняння: раніше на сумнозвісний план «Шатун» (https://uk.wikipedia.org/wiki/План_«Шатун») в 2016 році союзники відреагували стриманим мовчанням. Зрозуміло, що жодних даних на підтвердження резонансних заяв попередньої української влади вони не мали.

Для адекватного розуміння сьогоднішньої ситуації, її варто розглядати через призму поточних відносин США та РФ, точніше запланованого на січень 2022 року саміту Байдена-Путіна. Не слід забувати, що Білому Дому критично необхідно запобігти союзу між Кремлем та Китаєм. Особливо у світлі підписання двома державами «дорожньої карти» більш тісних зв’язків у військовій сфері.

Враховуючи драматичне падіння політичних рейтингів Джо Байдена, отримати ще одну зовнішньополітичну поразку після провалу політики у Афганістані нинішня адміністрація Білого Дому просто не може собі дозволити.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Абоненти масово покидають "Київстар"

В Україні призупинено можливість перенесення мобільних номерів – до 23 грудня. Причиною стала масова "міграція" абонентів "К...