пʼятниця, 20 червня 2025 р.

Дискусійна панель від ГО "Захист Держави"

19 червня Тернопільський осередок ГО «Захист Держави» провів відкриту дискусійну панель про виклики, з якими щодня стикаються фахівці з супроводу ветеранів, та необхідність патріотичного виховання молоді.
Участь у заході взяли ветерани, військовослужбовці, представники влади та громадськості.
«Ми стартуємо з такої ініціативи, щоб створити майданчик для оперативного опрацювання інформації, яку отримують громадські організації, й доносити її до представників влади. Це допоможе швидше реагувати на виклики та вирішувати проблеми. До мене особисто зверталися фахівці з супроводу ветеранів із непростими ситуаціями — тому ми вирішили об'єднати зусилля», — зазначив голова ветеранського крила Тернопільського осередку «Захист Держави» Віталій Мариновський.
Фахівець із супроводу ветеранів Ігор Войцехівський наголосив, що основними проблемами фахівців є матеріальне забезпечення необхідною оргтехнікою, належне фінансування (зокрема, виплата заробітних плат) та налагодження комунікації з представниками влади.
Своєю чергою, офіцер цивільно - військового співробітництва 105 бригади ТрО лейтенант Чикало Андрій вказав напрямки роботи супроводу, діючих військовослужбовців та тих, хто проходить лікування у шпиталі, сімей безвісти зниклих чи військовополонених у 105-й окремій бригаді територіальної оборони.
В Тернополі вже працює 10 фахівців з супроводу ветеранів.
Любов Ступінська — начальниця відділу з роботи з ветеранами та іншими пільговими категоріями УСП м. Тернопіль, а також Соломія Фещак («Центр підтримки ветеранів та родин Героїв») розповіли про найпроблемніші питання, з якими вони щодня стикаються у роботі з ветеранами.
Ольга Верней — керівниця жіночого крила ГО «Захист Держави» — підняла питання юридичної допомоги ветеранам, які втратили документи та перебувають на лікуванні в іншій області.
Окрема тема панельної дискусії - предмет «Захист України» в школах.За результатами обговорення під час дискусійної панелі були напрацьовані наступні пропозиції:
 1. Вдосконалити роботу гарячої лінії для ветеранів, зробивши її максимально доступною, ефективною та зручною для користувачів. 
2. Перевірити наявність та оновлення інформаційних стендів у медичних закладах, де має бути розміщена інформація про права ветеранів, доступні сервіси та контактні дані фахівців. 
3. Посилити контроль органів місцевого самоврядування за створенням належних умов для роботи фахівців супроводу ветеранів в територіальних громадах. - ГО «Захист Держави» готова долучитися до цієї роботи, у тому числі провести спільні виїзди в громади, налагодити комунікацію з фахівцями супроводу та допомогти виявити і вирішити проблемні питання. 
4. Сприяти впровадженню національно-патріотичного контенту в освітній процес, зокрема шляхом співпраці з українськими режисерами та демонстрації молоді документальних і патріотичних фільмів у межах предмету «Захист України». 
Просимо розглянути ці пропозиції та сприяти їх реалізації. Впевнені, що в єдності громадянського суспільства, місцевої влади та державних інституцій – сила нашої спільної перемоги та підтримки тих, хто її наближав

Немає коментарів:

Дописати коментар

У Тернополі завершився проєкт «Надійний тил»,

  У Тернополі завершився проєкт «Надійний тил», створений завдяки Тернопільському осередку ГО «Захист Держави». Ми започаткували цю ініціат...