Ситуація з приміщенням Тернопільського мистецького фахового коледжу ім. Соломії Крушельницької виникла через необхідність облаштування ветеранського простору. У розповсюджених мережею відеороликах стверджується, що будівля активно використовується для навчання, мистецьких заходів, концертів і благодійних акцій, а також має унікальні технічні можливості, необхідні для музичної освіти. Частина приміщень коледжу вже відремонтована, хоча потреба у подальшому ремонті залишається нагальною, оскільки обіцяна допомога від обласної ради ще не надійшла. Лейтмотивом розповсюджених відеороликів є те, що приміщення «відбирають у дітей».
Ми тезово звели основні маніпулятивні твердження.


Ветеранська спільнота не претендує на репетиційні зали, студії звукозапису, концертний зал. У будівлі – 5 поверхів та велика кількість кабінетів, які не використовуються.
Ми проти обмеження доступу до можливостей для навчання та творчості й неодноразово наголошували на цьому, зокрема і у зверненні до обласної ради.




Питання, кому потрібно формувати негативний образ ветерана, залишається відкритим.
Адже рішення сесії звучить як «надати дозвіл Тернопільському мистецькому фаховому коледжу ім. Соломії Крушельницької на передачу приміщень в оренду». Кінцевого рішення про передачу в оренду не приймалося і на розгляд сесії не виносилося. Станом на теперішній час питання передано на вивчення та розгляд постійних комісій Тернопільської обласної ради.


Ми вважаємо, що заслужили. Ветерани потребують місця для створення ветеранського дому, де вони зможуть отримувати допомогу в одному місці та об’єднуватися для взаємопідтримки. У приміщенні є ліфти та можливість модифікувати його для осіб з інвалідністю. У будь-якому випадку, на даний момент жодне з приміщень, які перебувають у комунальній власності, не придатне для інклюзивних просторів, оскільки вони будувалися ще до того, як були прийняті відповідні ДБН. А пропонувати ветеранам розміститися в довгобудах без вікон і дверей – це верх неповаги до ветеранської спільноти.


Вважати присутність ветеранів травматичною — це підтримувати стигматизацію людей з інвалідністю. Натомість важливо будувати суспільство, де всі його члени, незалежно від фізичних можливостей, є рівноправними та цінними.






Ті, хто проливали кров за країну, заслуговують на повагу, а не підозри чи ярлики.
Якщо хтось має сумніви, то нехай надає докази, а не поширює плітки, що лише руйнують єдність суспільства.
Люди, які не були на фронті, не можуть зрозуміти ані жахів війни, ані складнощів повернення до мирного життя. Критикувати ветеранів, не маючи навіть базового уявлення про їхній досвід, — це низько і несправедливо.
Якщо ви вважаєте, що хтось “несправжній” ветеран, скажіть це йому в обличчя. Але перед тим згадайте, що ця людина мала сміливість встати на захист країни, поки ви обирали собі новий псевдонім для чергового коментаря. Справжні герої не ховаються за ніками.
На разі ми бачимо відсутність прозорої комунікації між коледжем, ветеранами та владою, що сприяє поширенню дезінформації.
І оскільки ні представники влади, ні представники коледжу не зробили жодного кроку на зустріч один одному, окрім медійних заяв, то ж пропонуємо всім долучитися до спільного заходу, де кожен бажаючий отримає відповіді на свої питання.
Немає коментарів:
Дописати коментар