Друзі! Сьогодні, 10 січня виповнилося б 52 роки Данилу Перцову - талановитому музиканту, композитору, мультиінструменталісту, учаснику славнозвісного гурту Хорея Козацька - Chorea Kozacky" (1973-2021).
Зовсім трохи не дожив він до свого дня народження. Це завжди велика втрата, коли людина йде в розвіті сил і таланту. «Данило не залишав простору для роздумів. Ми близько зійшлися під час Помаранчевої революції і досить близько працювали, як-то кажуть, на барикадах. Данило мав концепт розвитку, вважав, що ми повинні вийти з обмежень постсовкового мислення, фальшивого й ерзацного мистецтва. І творити нове демократичне мистецтво, яке базувалося би на високих взірцях античності й Відродження. Це була його декларація нового революційного мистецтва. Весь Данило в цьому. Данило був неймовірно щирою, неймовірно глибокою, неймовірно чуйною людиною. Він був високим інтелектуалом. Такого знавця давньої музики я в житті не зустрічав.", - сказав про побратима Тарас Компаніченко.
Народився Данило Перцов у Києві в родині відомих художників-графіків Валентини Ульянової і Володимира Перцова. Навчався у Київській спеціалізованій музичній школі імені Лисенка. Його дебют як композитора відбувся в 1992 р. на фестивалі "Прем'єри сезону", де прозвучав його твір "Кондукт Бабиного Яру" у виконанні ансамблю "Київська камерата". У тому ж році він вступив до Київської консерваторії, де під час навчання захопився автентичним виконавством і почав вивчати гру на старовинних інструментах.
У 1998-2001 рр. Данило Перцов стажувався в аспірантурі в класі Левка Колодуба. У цей час брав участь в театральних проектах.
Корифеєм електроакустичної музики називала Данила Перцова композиторка Алла Загайкевич, він був першим студентом її курсу електроакустичної музики. З 2005 р. (з часу створення гурту) Данило Перцов грав у "Хореї Козацькій" під проводом Тараса Компаніченка.
"У нас з "Хореєю Козацькою" фактично виходить, що сам сценічний виступ є майже ритуальною практикою. По-перше, це просвітницький проєкт, який розкриває український простір, який зазвичай пересічній людині просто незнайомий. Це якийсь такий простір, в якому можна жити, існувати, можна і щось усвідомлювати.", - розповів Данило Перцов в одному з інтерв'ю.
У 2010 р. він був одним із засновників проекту "Sarmatica", з яким записано альбом The Lviv Lute. У 2016 р. в рамках заходів, присвячених 30-й річниці Чорнобиля, у Мистецькому Арсеналі була виконана ораторія Дмитра Перцова "Гірка Зоря" для симфонічного оркестру, фольклорного ансамблю і солістів. На момент аварії на ЧАЕС йому було 13 років і для нього це була містична подія.
У 2020 р. Данило Перцов створив твір Investitional clysmatologie для проекту Pandemic Meida Space на запрошення Алли Загайкевич.
У тріо виконавців барокової музики XVII ст. "Посока" його лідер Данило Перцов грав на старовинних інструментах ґайта, цинк, шаломан (шаломая), флатраверс, пандора. Він казав, що старовинну музику приємно грати, бо там "є думка, певні образи, відчуття".
Вічна та світла пам'ять талановитій людині!
Немає коментарів:
Дописати коментар