неділя, 12 січня 2025 р.

Кременецький культурний контекст

Кременецький культурний контекст/ Kontekst kulturowy Krzemieńca – українсько-польський електронний часопис, який видається українською та польською мовами. Видання зареєстроване Національною Радою України з питань телебачення і радіомовлення рішенням № 1341 від 25.04.2024 року.
Засновниками художньо-аналітичного альманаху є Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія ім. Т. Шевченка, Державна академія прикладних наук у Холмі (Польща), видавництво «Крок», Товариство відродження польської культури ім. Ю. Словацького, Кременецький літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького.
У часописі є постійні рубрики, такі, як «Кременецькі студії», де публікуються матеріали, пов’язані з життям і творчістю митців, які народилися, жили, вчилися і працювали у Кременці: Юліуш Словацький, Томаш Падура, Борис Харчук, Улас Самчук, Галина Гордасевич; «Дзеркало життя», де містяться зразки сучасної української та польської прози; «Vox populi» («Голос народу»), де передбачено публікацію аналітичних та публіцистичних текстів; «Vox dei» («Глас божий») – майданчик для сучасної української та польської поезії; «Перевіз» – де ведеться мова про культуру та переклади; а також необхідні у сучасному часописі рубрики «Форум» і «Блоги».
Шеф-редакторами альманаху є відомі в Україні та за її межами культурні діячі – Юрій Завадський та Богдан Новосядлий. Очолюють редакційну колегію професор Володимир Звиняцковський (головний редактор), професор Олександр Глотов (заступник) та доктор Мирослава Кавецька (заступник – Польща).
До складу редакційної ради альманаху входять відомі митці та дослідники, такі як письменник та історик літератури Василь Махно, прозаїк та філософ Петро Кралюк, музикант та перекладач Віктор Морозов, письменниця та блогерка Дзвінка Торохтушко, академіки НАНУ професор Ростислав Радишевський та професор Євген Нахлік, польський письменник Міхал Заблоцький і низка провідних українських та польських митців та науковців.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар