понеділок, 30 жовтня 2023 р.

На фестивалі "Сад пам’яті" посадили дерева на честь загиблих воїнів

 

Десять дубів, одиннадцять горіхів та один ягідний тис посадили учасники шостого фестивалю кіно та дерев "Сад пам’яті" 28 жовтня у селі Бережниця Верховинського району, що на Івано-Франківщині.

П'ятирічні Богдана і Миколка посадили дуби у пам'ять про свого батька Валерія Красняна на позивний "Барс", який загинув 23 листопада 2022 року під Харковом. Дружина Валерія Наталія Волошина приїхала разом з дітьми з Чернівців до села Бережниця, щоб посадити дерева та розповісти про свого чоловіка. Стрічку про нього "Барс. Незакінчена Справа" режисерки Марії Яремчук презентував на фестивалі продюсер стрічки Володимир Ханас.

середа, 25 жовтня 2023 р.

Прифронтове життя на межі світів

 Цикл “Прифронтове життя” – документальна дилогія, знята режисеркою Марією Яремчук у територіальних громадах Запорізької області.


Ці території знаходяться у кількох кілометрах від лінії фронту, а деякі з них були тимчасово окуповані ворогом, а затим звільнені. Це земля, де межу між двома світами – фронтом і тилом – практично стерто безкінечним ворожим ракетним терором а подекуди – окупацією. Здавалось би, як можна жити у місцевості, де час повітряних тривог довший, ніж періоди затишшя між обстрілами? А люди живуть. Намагаються відразу відбудовувати, ладнати зруйноване, обробляють свої городи й поля, ходять і їздять на роботу, волонтерять.

"Барс" у "Саді пам'яті"

 27-29 жовтня на Прикарпатті пройде VI фестиваль кіно і дерев “Сад пам’яті“. У програмі – десять документальних стрічок, які розповідають про людей і події російсько-української війни.


Фестиваль відбудеться у високогірному селі Бережниця Верховинського району Івано-Франківської області. Цей район відомий тим, що саме тут відбувалися події “Тіней забутих предків”, неподалік (у Криворівні й Верховині) Сергій Параджанов знімав свій фільм. А сама Бережниця в останні роки стала “кіноселом” не лише через фестиваль: вже три повнометражні ігрові фільми було знято на його мальовничих пагорбах.

"Ордабаси" став чемпіоном Казахстану

Український нападник Артем Бєсєдін відзначився голом у другому поспіль матчі за Ордабаси.

Точний удар екс-форварда Динамо допоміг команді із Шимкента обіграти карагандинський Шахтар та за тур до фінішу стати чемпіоном Казахстану.

Підтримайте петицію Андрію Олекшію

Він міг не йти на війну, не йти добровольцем і взагалі міг не йти воювати, навіть коли йому прийде повістка. Андрій Олекшій - багатодітний тато, який виховував трьох власних дітей і опікувався донькою трагічно померлої сестри.
Він міг залишитися вдома і мирно прокидатися вранці у своєму ліжку. Міг щоранку заварювати улюблений чай і снідати разом з коханою дружиною і дітьми, смакувати улюбленими стравами, спілкуватись з друзями.
Міг досягати ще більшої майстерності в улюбленій професії. Щодня обіймати своїх дітей, із задоволенням спостерігати, як вони ростуть, говорять нові слова, йдуть до школи.

Подяка Володимиру Ільчуку

Д
ивіться українське кіно!
Фільм “Шлях поколінь”, де тісно переплітаються сюжети боротьби за волю. УПА та сучасність.
"Померти в бою не страшно. Страшно померти в неволі". Дякуємо директору мережі кінотеатрів Злата Володимиру Ільчуку за запрошення та нашим воїнам за чудовий вечір.
#лікарнянабанда

неділя, 22 жовтня 2023 р.

Суд над Тлеубике Юлдашевой

В Республике Каракалпакстан городе Ходжели c 9-го октября 2023 года идет в секретном режиме заочное суд над каракалпакских активисткой Т.Юлдашева которое она сидят в тюрьме Казахстане с ноября 2022 года. Источники сообщают суд проводить целью депортировать не покорную правозащитницы Т.Юлдашевой из тюрьмы Казахстана в тюрьму Узбекистана.
Напоминаем: Т.Юлдашева один из основателей "Правозащитный альянс Каракалпакстана" в 2017 годы. За ее правозащитный деятельность в Республике Каракалпакстан сотрудники СГБ Узбекистана несколько десятки раз арестовали и подвергали пытке и насиловали в здании РОВД города Нукусе. Ее снимали на фото и видео раздетой без одежде для провокации...

Прифронтове життя. Частина 2. Тизер

"Прифронтове життя" - це двосерійний документальний цикл про те, як живуть люди у Запоріжжі та прифронтових громадах Запорізької області. У другій частині ми розповідаємо історії м. Запоріжжя, Комишуваської, Федорівської та Широківської громад.
Перші покази фільмів проєкту відбудуться на телеканалі TV-4
09.11.23 - 18:10 1серія,
10.11.23 - 18:10 2 серія,
11.11.23 - 11:00 1 та 2 серії Також у листопаді на Тернопільщині пройде серія офлайн-заходів кінопоказів.

Прифронтове Життя. Частина 1. Тизер

"Прифронтове життя" - це двосерійний документальний цикл про те, як живуть люди у Запоріжжі та прифронтових громадах Запорізької області. У першій частині ми розповідаємо історії Кушугумської, Чернігівської та Широківської громад.
Перші покази фільмів проєкту відбудуться на телеканалі TV-4
09.11.23 - 18:10 1серія,
10.11.23 - 18:10 2 серія,
11.11.23 - 11:00 1 та 2 серії
Також у листопаді на Тернопільщині пройде серія офлайн-заходів кінопоказів.

неділя, 8 жовтня 2023 р.

Сад Перемоги на Січі

З представниками Хмельничини , Тернопільщини та наших дорогих гостей з Кіровоградщини м.Гайворон та с.Козавчин на Подільсько Волинській Січі відзначено перший ювілей - 10 років Козацько Десантному Екологічному Осередку ім Дмитра (Байди ) Вишневецького. З цієї нагоди на терені Січі посадили " Сад Перемоги. Саджанці для саду Перемоги надані сім'єю Бойко, а Валентиною Шевців та Гузьо Петром.

пʼятниця, 6 жовтня 2023 р.

Артилерія – це колективна зброя, а служба і життя – це командна гра.

 Начальник Головного управління Ракетних військ і артилерії та безпілотних систем ГШ ЗСУ бригадний генерал Сергій Баранов:

«Кити» сучасної артилерії – максимальна автоматизація, новітні цифрові розробки для артрозвідки і автоматизованих систем управління вогнем та засобів контрбатарейної боротьби.
Ми не чекаємо відкриття вогню артилерії противника, а завчасно виявляємо її і знищуємо ще до того, як ворог буде готовий завдати удару по нашим позиціям. Робиться це ювелірно, щоби не постраждали ані наші війська, ані мирне населення й об’єкти інфраструктури. Нашу «далекобійку» ворог не дістає, а ми їх — так.

середа, 4 жовтня 2023 р.

Шлях поколінь

Військова драма ШЛЯХ ПОКОЛІНЬ (Україна)
2014 рік, Україна. Триває російсько-українська війна. Молодий програміст Назар, який не бажає воювати, разом зі своєю дівчиною мандрує країною і зупиняється перепочити в одному лісі. У сні до нього приходить український воїн з минулого, який воював в цьому місці, проти різних ворогів. Між ними відбувається непроста розмова, яка закидає нашого героя в теж саме минуле і назавжди змінює майбутнє хлопця, де його чекає бій з підлим і сильним ворогом.
У кіно - з 12 жовтня

А шо вона, де вона зараз?

а шо вона, де вона зараз?
та й вона де зараз, та, яка не вона?
де вони обидві, "хто їм цілує пальці?"
дореволюційний і довоєнний лонгрід попався просто...
---------------‐-----------------------------------------------------------------
"...Наконец-то. Наконец-то я понял - кого она мне так напоминает.
...В общем, когда-то у меня была девушка (такое периодически бывало, "теперь об этом можно рассказать". Мне было тогда года 24, она на пару лет моложе, на 5 курсе училась. Из не очень большого города была, в общаге жила. Ну, какой-то период был такой...смутный, что ли. После одной "глубокой страсти" перед другой "глубокой страстью"). "Между", короче... Заполнение пустоты? Не знаю, не помню. Но было.

Мешканець Тернополя


Мешканець Тернополя Шевченшкільєнко-Мартинфільєнко Бронівогнеслав-Едуардоігорослав змінив ім'я на Бронівогневладислав-Едуардолеонардоконстантинослав Володимиренклименжільєнко-Громинревинградинтеменко.
Стверджують, щоб не заповнили повістку у воєнкоматі

Білорусофобія наростає

Білорусофобія наростає! У Києві частково знищено меморіял загиблим за Україну білорусам на вулиці Білоруській! Викрадено білі й червоні стрічки, які символізують національні кольори Білорусі, герб Пагоня та гасла "Слава Україні" та "Жыве Беларусь". Відновити їх бодай у паперовому вигляді намагалися активісти. Але директорка коледжу Національного університету технології та дизайну, на стіні якого з 2016 знаходиться меморіял, не дає дозволу, адже боїться невідомих псевдопатріотів, що приходили до неї з протилежною метою. Також хтось звертався до МОН і меморіял був завішений тканиною!
Рішуче заявляю про неприпустимість таких диверсій в тилу! А під час священої війни з одвічним ворогом обох народів такі провокації є злочинними! Білоруси—не лише найкількісніший і найорганізовпніший іноземний легіон, що воює за Україну поруч з нами. Вони це роблять в той час, коли їхня держава-батьківщина окупована Московщиною і чинить перешкоди їхній боротьбі!

Професору Йосипу Свинку - 89!

Щира вдячність і теплі спогади про талановитого вченого, наставника та педагога! Його мудрість, виваженість та людяність запала в серце його студентам на все життя! Й.Свинко - один із фундаторів географічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету, невтомний науковець у царині геології. Особливо пишаємось тим, що проф. Йосип Свинко подарував університету та нащадкам-географам унікальний, створений ним геологічний музей. Сьогодні в ньому здобувають геологічні знання нові покоління школярів та студентів.
З Днем Народження Професоре та Многая літ!

Lesia Zastavetska

Герої не вмирають , коли пам'ять про них жива

У приміщенні волонтерського центру "Я Волонтер" ГО ДКР УК відбулося відкриття пам'ятного куточка " Герої не вмирають , коли пам'ять про них жива ". Вічна пам'ять нашим славним козакам та волонтерам.

Більше фотографій та відео за посиланням